Team 165

Administration

Andrea Luongo

Assistant Principal

Tiffany Davis-Nealy

Principal

Marianna Werth

Assistant Principal

Classroom Teachers

Pre-k

Eichinger / Romeo

PK-112

Keshwani

PK-113

Grosso

PK-111

Kindergarten

Beckwith

K-120

Dyer

K-1-234

Bell / Zisser

K-228

Agostini / Knese

K-114

Cayea / Moldwin

K-233

Ryan

K-230

Handburger

K-101

McKee

K-225

Nizewitz

K/1-226

1st Grade

Mashriqi / Garfield

1-201

Lang / Marzella

1-202

Laibach / Iannarelli

1-203

Flynn

1-220

Lin

1-200

2nd Grade

Prager

2/3-120A

Inchausti / Zucker

2-215

Cecchetti / Olen

2-205

Kaufman / Neumann

2-214

Brager / Hankin

2-213

Marks

2-222

3rd Grade

Pavlovic / Barakzai

3-334

Himmelstein / Klein

3-326

Roufeh / Scharp

3-325

Mavashev / O'Connell

3-333

Walter

3-328

D'Agostino

3-216

4th Grade

Medina / Georgiadis

4-330

Tortorelli / Maiolo

4-303

Melenk

4-301

Isopo / Petrakos

4-322

Ambalu

4/5 -302

5th Grade

Yang / DePaul

5-314

Muniz / Siracusa

5-305

Sagonas / McAdam

5-320

Brown

5-313

Clyne-Davis

5-315

Bustamante

5-316

Cluster Teachers

Gottlieb / Moffatt

Science

Mashriqi / Young

Physical Education

Zhao

Art

Cody

Dance

Pisano

Music

Solomon / DiGeorge

Technology

Students and Staff Support Services

Luck / D'Amato

ESL

DaSilva

ESL + Support

Hua / Mandel

Speech

Mather / Pasqualetto

Speech

Rhine / Siegel / Price

Speech

Greene

ASD Coach/ Cluster Support

Fratti

ASD Cluster Support Teacher

Weiss / Gavrilov

ASD Cluster Support Teacher

Wilder / DiMaggio

ASD Cluster Support Teacher

Kathryn Bonagura

Guidance Counselor

Kally Haniotis

Guidance Counselor

Evelyn Giamadakis

Positive Behavior Specialist

Paul Savino

Adaptive Physical Education

Hannah Kupchik

Occupational Therapy

Lauren Davies-Sekosky

Occupational Therapy

Pamela Miscioscia

Occupational Therapy

Markella Spiratos

Physical Therapy

Harvey Samuels

Band

April Mittenthal

SETSS/AIS

Alyssa Kuczinski

IEP Teacher

Deborah Siegler

Hearing Services

Chana Kramer

Vision Services

Trina Rivers

Parent Coordinator

Maria Irigoyen

School Psychologist

Nancy Laracuente-Gruarin

Social Worker

Maria Endara

Family Worker

Graciella Simonetti

Pre-K Social Worker

Bryant / Castillo

School Aid

Masters / Vetter

School Aid

Tzortzatos / Agard / Akond

School Aid

Abo Khaimov

School Nurse

Michael Romeo

Custodial Engineer

Otero , Mintz

Custodial

Khan / Castro / Wohler

Lunchroom Staff

Rosalie Gordillo

Secretary

Jena Beckett

Secretary

Educational Assistants

Danielle Nola

Ana Perez

Lysette Rojas

Dheera Paliwal

Irene Parthenis

Arya Siddiqi

Grace Tartamella

Kathy Bae

Ann Wing

MaryAnn Gorelick

Kimeta Bacovic

Joseph Tratner

Melissa Gordon

Kelly Smallwood

Palwasha Ferogh

Jo Jo Kurian

Sheree Liu

Andrew Shih